ul. Na Błonie 15/57, 30-147 Kraków

Jak wybrać system dla HR?

Szukasz aplikacji dla agencji pracy lub wewnętrznego działu HR w firmie? Na rynku znajdziesz wiele, różnorodnych systemów, których zadaniem jest usprawnienie procesów rekrutacyjnych, ułatwienie komunikacji i automatyzacja powtarzalnych czynności. Jak wybrać system dla HR? Wystarczy kierować się kilkoma, prostymi zasadami.

 

5 kroków do wybrania systemu dla HR

 

jak-wybrac-system-dla-hr

1. Poznaj potrzeby swojej firmy

Zanim zaczniesz rozglądać się za optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie, zastanów się, po co w ogóle chcesz wdrożyć aplikację dla HR w swojej firmie? Czy jej podstawowym zadaniem będzie usprawnienie komunikacji, ułatwienie dostępu do uporządkowanych informacji, a może automatyczne proponowanie najlepiej dopasowanych kandydatów na dane stanowisko? Kiedy już wiesz, czego szukasz, łatwiej odrzucać oferty, które tych wymogów nie spełniają. Zacznij więc od rozpoznania potrzeb firmy, które najlepiej przeprowadzić wraz z pracownikami. W pogłębieniu tych zagadnień pomoże konsultant firmy programistycznej.

 

2. Dobierz funkcjonalności systemu dla HR

Więcej funkcji, więcej integracji, więcej parametrów, … Często poszukując aplikacji skupiamy się na tym, aby cena była stosunkowo niska przy dużej liczbie funkcjonalności. Nie jest to zbyt efektywne podejście: zwykle lepiej zdecydować się na dopasowane rozwiązanie, dokładnie z tymi funkcjami, które w praktyce są nam potrzebne. Dzięki temu unikniemy płacenia abonamentów za usługi, z których tak naprawdę nie korzystamy. Dlatego tak ważne jest dopasowanie funkcjonalności rozwiązania do potrzeb Twojej firmy i pracowników.

 

3. Przetestuj dostępne opcje

Nawet w sytuacji, gdy jesteś nastawiony na zlecenie wykonania systemu dedykowanego dla HR, warto przetestować aplikacje gotowe. Dlaczego? Ponieważ może okazać się, że któraś z opcji dostępnych na rynku spełnia potrzeby Twojej firmy oferowanym zakresem funkcjonalności. Istnieje jeszcze inna możliwość: Hrily, czyli system łączący aplikację dedykowaną z gotową. W tym rozwiązaniu wybierasz zakres funkcjonalności z gotowych modułów, a jeśli istnieje taka potrzeba, to dodajemy dla Ciebie funkcjonalność dedykowaną. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły.

 

4. Dopasuj system do siebie

Skup się na tym, aby w aplikacji dla HR, którą wybierzesz, możliwe było przeprowadzanie procesów w sposób zgodny z tym, jak realizowane są one w rzeczywistości. Dlatego rozwiązanie musi być intuicyjne i posiadać możliwość dostosowania do wymagań i potrzeb różnych użytkowników. Aby uniknąć dodatkowych, zbędnych kroków dobrze postawić na system, który gwarantuje pewną automatyzację, np. w zakresie wprowadzania danych, wyszukiwania kandydatów czy eksportu informacji z aplikacji. Elastyczne dopasowanie do potrzeb zapewniają także różnorodne pakiety usług, z których wybierasz tylko te funkcje, które są Ci potrzebne.

 

5. Porozmawiaj z konsultantem

Po dokonaniu wstępnego rozpoznania potrzeb oraz przetestowaniu dostępnych rozwiązań dobrze skonsultować się z przedstawicielem firmy programistycznej, który doradzi optymalny pakiet usługi, odpowie na wszystkie pytania oraz przedstawi możliwości przyszłego rozwoju aplikacji. Konsultanci Hrily są do Twojej dyspozycji – skontaktuj się z nami!

 

jak-wybrac-system-dla-hr

jak-wybrac-system-dla-hr

Related Posts